top of page

İtalyan Foscarini Aydınlatma Modelleri

foscarini aplomb sarkıt aydınlatma

Foscarini Sarkıt Aydınlatmalar

şeffaf foscarini caboche tavan aydınlatması

Foscarini Tavan Aydınlatmaları

kırmızı foscarini big bang duvar aydınlatması

Foscarini Duvar Aydınlatmaları

beyaz foscarini mite ayaklı aydınlatma

Foscarini Ayaklı Aydınlatmalar

foscarini anisha masa üstü aydınlatma

Foscarini
Masa üstü Aydınlatmaları

beyaz foscarini uto bahçe aydınlatması

Foscarini Bahçe ve
Dış Mekan Aydınlatmaları

Foscarini Aydınlatmayı neden seçmeliyiz ? Foscarini ürünleri nereden alınır ?

Foscarini Lighting Kısa Tarihçesi

Venedik hükümeti, 1291 yılında yangın güvenliği nedeniyle cam ustalarına fırınlarını Venedik'in Kuzey Yakası'ndaki lagündeki bir adaya taşımalarını emretti. Böylece Murano adasının Dünya cam sektöründeki o eşsiz tarihi başladı.

 

Yüzyıllar boyunca Murano cam ustaları tekniklerini geliştirdiler ve zanaatlarını nesiller boyunca ailelerine aktararak adayı cam zanaatlarının tarihi evi haline getirdiler.

 

1981 yılında, dünyaca ünlü bu cam adasında, ilk günlerinde malzeme olarak sadece Murano camı kullanan ve aydınlatma sektörü için fason üretim yapan bir İtalyan aydınlatma şirketi kuruldu; Foscarini.

 

Şirket kuruluşundan kısa bir süre sonra, 1988 yılında, bugün şirketin sahibi olan Carlo Urbinati ve Alessandro Vecchiato yönetimi devraldı. Foscarini, Carlo Urbinati ve Alessandro Vecchiato tarafından tasarlanan ilk tasarım aydınlatmaları koleksiyonu ve kataloğu ile yeni pazarlara açıldı.

 

Yıllar boyunca Foscarini, Murano camı dışındaki yeni malzemelerle alışılmadık fikirlere, tasarımlara ve firma dışından Dünyaca tanınan tasarımcılara ev sahipliği yaptı. Hızla büyüyen ve tanınan Foscarini, 1994 yılı itibari ile Venedik yakınındaki Marcon'a taşındı.

Foscarini Lighting Nereden Alınır ?

Foscarini aydınlatmanın, tarihçesinde de ifade ettiğimiz gibi Roma, Milano, Paris, Lyon, New York ve Stockholm'de kendi mağazaları bulunmaktadır. Kendi mağazalrı haricinde Dünyanın 80 ülkesinde satılmaktadırlar.

Maxroom, 2010 yılından itibaren diğer çok bilinen aydınlatma markaları ile birlikte Foscarini ürünlerini de satmaktadır. 2023 yılı itibari ile online tasarım aydınlatma satış mağazası olan www.maxroom.shop ile artık bir tık uzağınızda olacaklar. 

Foscarini aydınlatmanın tam koleksiyonu için www.maxroom.shop ziyaret edebilirsiniz. En hızlı, en uygun şekilde Foscarini Lighting ürünlerinin keyfini çıkartabilirsiniz. 

bottom of page