top of page
klasik modern radyator havlupan

Hakkımızda

1996 yılında Bebekte ki o küçük mobilyacıda işe başladığımda, bundan 25 yıl sonra, MAXROOM için bu satırları yazacağımı tahmin edemezdim. Bebekte ki o küçük mağaza, Türkiye’ye ilk giyinme odası fikrini getiren az sayıdaki mağazadan biriydi. İktisat okumuştum ve iyi derecede hem İtalyanca hem de İngilizce konuşuyordum. Dış ticaret konusunda aldığım ekstra eğitimler sonrası, dış ticareti takip etmek ve yabancı üreticilerle görüşmeleri yapmak işi bana verilmişti. Bu küçük mağazayı, çalıştığım diğer harika insanlarla birlikte, kısa sürede Türkiye’nin en bilinen mobilyacılarından biri haline getirdik.

2003 yılında Katardaki bir projemiz sebebi ile, maalesef bu tatlı mağaza kapandı. İtalyan üreticilerimiz beni rahat bırakmadılar. Türkiye ve orta doğu büyük bir potansiyele sahipti. Onlar için en büyük sıkıntı ise, bu coğrafyadaki güvenilir bir partnerdi. İtalyan üreticilerimizin  ısrarı ile MAXROOM’u kurduk. Avrupanın en değerli zanaatkarlarından İthal ettiğimiz mobilya ve giyinme odalarının da bulunduğu iç mimari proje ve uygulama projeleri yapmaya başladık. Türkiye haricinde, Azerbaycan, Türkmenistan, Katar, Ukrayna gibi bir çok ülkede önemli projelere imza attık. Klasik, modern, tasarım... devlet konukevleri, başkanlık sarayları, oteller gibi büyük iç mimari projelerdi.
 

2006 yılında, yaptığımız projeler sırasında, evlerimizin olmazsa olmazı olup, estetik alternatiflerinin eksikliğini hissettiğimiz ve o yıllarda Türkiye’de henüz çok az bulunan dekoratif radyatör koleksiyonumuzu geliştirmeye karar verdik. Böylece, Türkiye de ilk tasarım radyatör ithal eden firmalardan biri olmaya başladık. Avrupa’nın belli başlı dekoratif çelik radyatör üreticilerinden Antrax ile çıktığımız yola, Irsap ve Caleido gibi Dünyaca tanınan diğer tasarım radyatör üreticileri ile koleksiyonumuzu geliştirerek devam ettik. Dekoratif ithal radyatörler yanında son yıllarda gelişen alüminyum radyatör pazarında, Euroterm’in özgün tasarımları ve en üst kalite üretimi ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bugün hem yerli hem ithal, kalitesi ve tasarımları ile en iyi bilinen üreticiler ile çalışmaktayız.
 

Radyatör koleksiyonumuz her geçen gün bizim için bir yaşam biçimi, bir hobi olmaya başladı. Sadece harika tasarımları sunmak yerine, ufak boyahanemizi kurarak klasik döküm radyatör koleksiyonumuzu oluşturmaya başladık. Hem Yerli üretim hem de İngiliz Paladin firmasının ürünleri ile oluşturduğumuz döküm radyatör koleksiyonumuz için, döküm radyatör boyamasının bir sanat haline geldiği, İngiltere, Amerika ve Fransa da bu iş nasıl yapılıyor inceledik. Bugün bahsi geçen ülkeler kalitesinde, hatta ülkemizdeki kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak daha da iyi boya hizmeti vermeye başladık.

İtalyan ve İspanyol üreticilerle başladığımız yolculuk, Belçikalı ve Aman üreticilerin elektrik anahtar ve prizleri ile hem klasik hem de tasarım aydınlatma koleksiyonları ile daha da genişledi. Bugün bir çok kıymetli projede ithal ettiğimiz anahtar ve prizler ile aydınlatmalar mekanlara değer katmaktadır.
 

Sizler için, Dünyadaki en güncel gelişmeleri takip ederek, ürünlerimizi ve koleksiyonlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Murat SAYGILI

Ocak 2022

bottom of page