top of page

Desenli ve Kolonlu Döküm Radyatör Renkleri

Döküm radyatörler sağlamlığı ve uzun ömürleri ile yüzyıllardır tercih sebebidir. Desenli ve kolonlu döküm radyatörlerin boyanmasında üç alternatif sunulmaktadır. Ağırlıklı olarak Ral Classic 216 serisi standart renklerden veya müşterilerimizin vereceği renk numunelerinden oluşan DÜZ RENKLER, baz rengin üstüne sadece motiflerin ikinci bir renk ile ön plana çıkarıldığı HIGHLIGHT RENKLER ve eskitme, patine işlemleri ile kişiye özel tasarladığımız ARTİSTİK ÇALIŞMALAR.

Düz Renkler - Döküm Radyatörler Ral Classic 216 Renkleri

RAL 216 klasik renk serisi, genellikle radyatörlerde kullanılan bir dizi klasik renkten oluşan bir renk paletidir. Bu renkler, radyatörlere estetik bir görünüm kazandırmak ve mekana zarif bir atmosfer katmak için seçilir. RAL 216 klasik renkleri, zaman içerisimde popülerliğini koruyan özenle seçilmiş tonlardan oluşur.

Bu renk paletinin en belirgin özelliği, zarafet ve sakinlik hissi uyandıran zengin tonlarıdır. RAL 216 klasik renkleri arasında sıcak bej, yumuşak gri, açık kahverengi ve pastel mavi gibi renkler bulunur. Bu tonlar, bir mekana sofistike bir dokunuş katarak iç mekan tasarımına şıklık ve klasik bir hava katar.

RAL 216 klasik renkleri, her tür dekorasyon tarzına uyum sağlar. Modern bir iç mekanın minimalizmiyle bile mükemmel bir şekilde eşleşebilir. Bu renkler, zamansızlığı ve tarzı temsil ederken aynı zamanda sıcaklık ve rahatlık hissi verir.

ral 3000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 7000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 5000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 6000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 4000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 8000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 2000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 9000 serisi desenli döküm radyatörler
ral 1000 serisi desenli döküm radyatörler

Highlight - Motiflerin İkinci Bir Renk ile Öne Çıkartılması

Highlight renk uygulamalarında, genellikle radyatörün motiflerinin üstüne, varak, bakır veya gümüş uygulanmaktadır. Bu uygulamalar haricinde, tamamlayıcı renkler veya ton, sür ton uygulamaları da bulunmaktadır. Müşterilerimizin radyatörlerini kullanacağı mekanların dekorasyonuna göre tavsiyelerde de bulunmaktayız.. Radyatörün fabrikadan gelişi ertesinde uygulanan iki kat astar, iki kat son kat boya sonrası motif üzerine fırça ile highlight çalışması yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra, iki kat koruyucu vernik uygulanmaktadır.

özel renk mavi üstü varak boyalı döküm radyatör
özel renk siyah üstü varak boyalı döküm radyatör
özel renk siyah üstü bakır boyalı döküm radyatör

Patine ve Eskitme Boyalar

 Patine veya eskitme boya alternatifinde ise, hali hazırda boyalı olan radyatöre, farklı renkler kullanarak ve çeşitli tekniklerle boya uygulaması yapmaktayız.. Sonucunda, eskitilmiş ve dokulu yüzeyler elde edilmesini sağlamaktayız.

varak eskitme desenli döküm radyatör
gümüş eskitme desenli döküm radyatör
gümüş eskitme döküm radyatör numunesi
bottom of page